Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

suczka Fatima

Fatima odeszła w październiku 2011

Historia Fatimy

FATIMA ur.2004

Wzieta ze    schroniska na Paluchau przrez matkę i córkę  ok .6 lat temu.Wówczas miała ok.1 roku.Córka ze względu na częste wyjazdy zostawiła sunię u mamy ,kobiety która zajmuje się opieką nad kotami-posiada ich kilka w domu,bardzo ładne ,zadbane ,leczone,sterylizowane.okarmia również koty wolnożyjące.

Niestety suczki od poczatku nienawidziła.Wstyd jednak było oddać ją spowrotem na Paluch.Tak też Fatima (tak nazwałam suczkę aby nie kojarzyła  swego Imienai Saba z przeszłością) była przez ten czs głodzona ,dostawała raz dziennie ok.0.5 litra zypy.Nigdy nie miała wody ani kocyka w miejscu skąd nie wolno było jej sie ruszyć-pod stołem.Opiekunka zapytana dlaczego jest suczka taka chuda i nie dostaje więcej jedzenia i wody -odpowiedż była -prztoczę dosłownie  "bo za dużo sika i sra".Fatima nie potrafi pić wody,nie ma pojęcia do czego służy woda.Daję jej obecnie do picia rosół bardzo mocno  rozcieńczony aby ją nauczyć pić ,jak by nie było życioajną wodę .Wykonane zostało od razu badanie krwi- suczka ma poczatki mocznicy-myślę jednak że odpowiedznie leczenie,odzywienie,przywróci  wszystkie zaniedbania do normy  i będzie pięknym ,zdrowym psem- było już kikla podobnych przypadków.

 

Bardzo długie pazury wyginają jej łapkę przy chodzeniu-   będzie  miała obcinane systematycznie.

Jest bardzo przyjazna ,łagodna,grzeczna,boi się szybkiego  ruchu.Bardzo łgodna do kotów i psów.

Bardzo poczciwa psica .Lęka się szybkiego ruchu-dotknięta  bardzo drży.Na zdięciach nie widać ze względu na przedłużoną sierść - kręgosłup i żebra na wierzchu !!!

Nie widziałam jeszcze psa tak zagubionego i zdezorientowanego.

Będzie miała robione dodatkowe badania specjalistyczne u kardiologa i okulisty.

Orzeczenie lekarza weterynarii w dniu odbioru Fatimy

Ogólnie w bardzo złej kondycji,wychudzona,zaniki mięniowe we wszystkich dużych grupach mięśni (ramię ,udo ,żuchwa)Waga 12.25 kg.-przy tej wielkości psa powinna wynosić ok.18kg.Sierść zaniedbana,brudna,z dużą ilością łupieżu,sporo martwego podszerstka.Przerośniete pazury.Zaćma w obu oczach,nieznaczna(widzi ruch).Kamień nazębnyUszy bz.Osłuchowo-niemiarowość komorowa,do dalszej diagnostyki kardiologicznej.Oskrzela bz.

Sunia poterzebuje dużo spokoju i czułości.Może ktoś z państwa móglby choć by na jakiś czas przygarnąć dobrą Fatimę i pokazać że ludzie nie są żli.

Oczywiscie jak zwykle w takich przypadkach zwracamy sie z prośbą o wsparcie dla suni.Bardzo przyda sie karma dla psów z mocznicą  i lek Ipakitine.

W imieniu Fatimy serdecznie dziękuję

Danuta Skarbek