Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Rysunki pana J.Gila

rysunki pana Jerzego Gila z roku 2011
Podziel się

Rysunki Jerzego Gila z roku 2009

 

Podziel się

Jerzy Gill przebywając w Zakładzie Karnym w Grudziądzu, wysłał swoje prace na Międzynarodowy Konkurs Sztuki Więziennej w Sztumie.

Nie został co prawda nagrodzony czy też wyróżniony, niemniej jednak, jego prace zamieszczone zostały w katalogu. Katalog ten zawiera prace wyróżnione, nagrodzone i kilka innych. W kategorii artystycznej wzięło udział 152 członków. Wyróżnionych zostało 22. Samo już zamieszczenie w katalogu było dla Pana Gila wielkim osiągnięciem, gdyż jest on początkującym artystą.

Prace w 2009


Prace w 2010

W 2010 pan Jerzy Gill wysłał ponownie swoje prace na na Międzynarodowy Konkurs Sztuki Więziennej w Sztumie. Tym razem otrzymał wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe, których nie mógł osobiście odebrać. Wyróżnienie otrzymał za rysunek kotka Moruska.
Kotek Morusek został przez nas zabrany z ZK w 2008 roku i znalazł dom razem ze swoją mamusią kotką Monią. Cudowne wspaniałe pieszczochy - ulubieńcy pana Jerzego. Było to ukoronowaniem walki jaką stoczył pan Gil, będąc w zakładzie karnym w Grudziądzu, o w miarę godne życie ukochanych zwierzaków.

 

 

Inne  prace biorące udział w konkursie i zamieszczone w katalogu (29.5 x 21cm):

W kategorii artystycznej było 220 uczestników z Polski oraz 77 zza granicy. Wyróżnienia otrzymało 25 osób z Polski i 10 zza granicy, w tym 2 nagrody były zbiorowe.

Porównując rok 2009 i 2010 widzimy, że pan Gil robi bardzo duże postępy w rysowaniu zwierzaków. Można powiedzieć, że z dnia na dzień były coraz piękniejsze. Staramy się aby "naszemu" artyście nie zabrakło materiałów do pracy twórczej.

Obecnie pan J.Gill przebywa w ZK w Koronowie.

 

Podziel się

Rysunki Jerzego Gila z roku 2009

 

Podziel się


Podziel się