Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

 

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

50kotow 16

PIĘĆDZIESIĄT KOTÓW POTRZEBUJE POMOCY.

W jednej z mazowieckich wsi ( ok.100 km.od Warszawy) jest stado ok.pięćdziesięciu kotów. Jak to w stadzie są tam koteczki , kocurki i małe kociaki. Nie sterylizowane , nie kastrowane kilka z nich nie jest w dobrej formie. Zapewne słabe i chore nie przeżywają bo było by ich znacznie więcej.

Fundacja zajęła się sterylizacją i leczeniem. Prosimy bardzo o pomoc w tej akcji.

Niestety w tym roku wpłaty z 1% są nie wielkie , tym bardziej pomoc jest potrzebna.

Bardzo będziemy wdzięczni za udostępnienie/przesłanie tej wiadomości znajomym.

Wpłacając pieniądze na konto Fundacji Opieki nad Zwierzętami Canis 96102010260000160201022938 proszę dopisać ” 50 KOTÓW”.

Również robiąc zakupy w naszym sklepie internetowym www.sklep.canis.org.pl pomogą państwo w opłaceniu poniesionych kosztów.

Gorąco zapraszamy.

Danuta Skarbek

Będziemy na bieżąco informować o postępach w działaniu.

Kliknij poniżej "Czytaj wiecej" aby dowiedzieć się o postępach akcji.

 

 

Kobieta na której terenie stadko zamieszkuje karmi czym ma. Nie chodzi z nimi do lekarza, nie odrobacza. Tak po prostu jak żyją to żyją , jak zachorują to umierają. Z pewnością nikt na terenie posesji nie znęca się nad kotami, nie dokucza im , nie przegania, co można stwierdzić na podstawie zdjęć i relacji od osób będących na miejscu. Nie wiadomo jednak jakie są ich losy kiedy chodzą po okolicy. Opiekunka nie wie ile ich jest dokładnie , twierdzi że ponad pięćdziesiąt. Stadko powiększa się , nie dość że mnożą się, również są podrzucane przez okolicznych mieszkańców.

Fundacja Canis zobowiązała się przede wszystkim zapobiec dalszemu rozmnażaniu się kotów, leczeniu . W razie potrzeby wspomóc karmą. Obecnie karmę dostarczają osoby które “odkryły” miejsce bytowania kociego stadka.

Na dzień dzisiejszy (początek lipca) wysterylizowanych zostało czternaście kotek w tamtejszej pobliskiej lecznicy weterynaryjnej. Lekarze tej ze lecznicy dali rabat na wykonanie sterylizacji ( 90 zł) i kastracji( 70 zł) kotów. Nie ma możliwości aby kotki i kocurki po operacji przebywały w lecznicy tak więc osoby zaangażowane w pomoc kotom przechowują je u siebie na czas do wypuszczenia ich w miejsce gdzie przebywały.

Kilka kotów zostanie przywiezionych do Warszawy na badania, leczenie. Będą przebywały w lecznicy i jeżeli znajdziemy dla nich dobre domy będą mogły być adoptowane. Mamy nadzieję, ze opiekunka stadka nie będzie robiła problemów w przeprowadzeniu akcji pomocowej. Niestety przy drugim spotkaniu nie bardzo już chciała oddawać kotki do sterylizacji nie wyjaśniając dlaczego, może obawiała się ze zrobi im ktoś krzywdę i mamy nadzieje, ze to było przyczyną a nie po prostu tzw. widzimisie. Została jednak przekonana aby dać kotki .

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile wyniosą całe koszty, które Fundacja poniesie aby pomóc kociemu stadu. Na dzień dzisiejszy mamy do zapłacenia za 14 kotek 1260 zł. Jak to bywa w takich sytuacjach , bardzo prosimy o wsparcie finansowe dla przedstawionych kotów, państwa pomoc jest bardzo, bardzo potrzebna. Przeważnie w takich sytuacjach otwierają się ludzkie serca i udaje się zebrać choć by część potrzebnych pieniędzy . Mamy ogromną nadzieję, że i tym razem tak będzie.

--------

 

Przedstawiamy zdjęcia kotek już wysterylizowanych,nie ma wszystkich ( nie zawsze udaje się zrobić zdjęcie z różnych powodów) ale widać że coś się dzieje.Koteczki wyglądają na dobrze zaopiekowane.Fakturę na 1260 zł za sterylizację kotek, Fundacja Canis opłaciła w dn.18.07.2017r.

----------------------------------------------------------

 
NIEUSTAJĄCO 50 KOTÓW POTRZEBUJE POMOCY
Przedstawiamy zdjęcia kolejnych 3 kotek, dwie zaraz po zabiegu sterylizacji i trzecia już kubraczku w domu.Będą przebywać w domu przez ok.10 dni .Potem zostaną odwiezione w miejsce bytowania.
 
Mamy pierwszą wpłatę na pomoc 50 KOTOM.Bardzo dziękujemy p.Agnieszce za wpłatę 20 zł.
 
Nieustannie prosimy o przekazanie /przesłanie wieści o 50 KOTACH i pomocy dla nich ,do znajomych,przyjaciół.
Przypominamy nr.konta 96102010260000160201022938
 
12
 
14m
 
13

 -------------------------------------------------------

Stado 50 kotów

Podziel się

Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Więcej…

Amorka znalazła dom

Więcej…

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Więcej…

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Więcej…

Frotka znalazła dom

frotka1

Więcej…

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner