Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

50kotow 16

PIĘĆDZIESIĄT KOTÓW POTRZEBUJE POMOCY.

W jednej z mazowieckich wsi ( ok.100 km.od Warszawy) jest stado ok.pięćdziesięciu kotów. Jak to w stadzie są tam koteczki , kocurki i małe kociaki. Nie sterylizowane , nie kastrowane kilka z nich nie jest w dobrej formie. Zapewne słabe i chore nie przeżywają bo było by ich znacznie więcej.

Fundacja zajęła się sterylizacją i leczeniem. Prosimy bardzo o pomoc w tej akcji.

Niestety w tym roku wpłaty z 1% są nie wielkie , tym bardziej pomoc jest potrzebna.

Bardzo będziemy wdzięczni za udostępnienie/przesłanie tej wiadomości znajomym.

Wpłacając pieniądze na konto Fundacji Opieki nad Zwierzętami Canis 96102010260000160201022938 proszę dopisać ” 50 KOTÓW”.

Również robiąc zakupy w naszym sklepie internetowym www.sklep.canis.org.pl pomogą państwo w opłaceniu poniesionych kosztów.

Gorąco zapraszamy.

Danuta Skarbek

Będziemy na bieżąco informować o postępach w działaniu.

Kliknij poniżej "Czytaj wiecej" aby dowiedzieć się o postępach akcji.

 

 

Kobieta na której terenie stadko zamieszkuje karmi czym ma. Nie chodzi z nimi do lekarza, nie odrobacza. Tak po prostu jak żyją to żyją , jak zachorują to umierają. Z pewnością nikt na terenie posesji nie znęca się nad kotami, nie dokucza im , nie przegania, co można stwierdzić na podstawie zdjęć i relacji od osób będących na miejscu. Nie wiadomo jednak jakie są ich losy kiedy chodzą po okolicy. Opiekunka nie wie ile ich jest dokładnie , twierdzi że ponad pięćdziesiąt. Stadko powiększa się , nie dość że mnożą się, również są podrzucane przez okolicznych mieszkańców.

Fundacja Canis zobowiązała się przede wszystkim zapobiec dalszemu rozmnażaniu się kotów, leczeniu . W razie potrzeby wspomóc karmą. Obecnie karmę dostarczają osoby które “odkryły” miejsce bytowania kociego stadka.

Na dzień dzisiejszy (początek lipca) wysterylizowanych zostało czternaście kotek w tamtejszej pobliskiej lecznicy weterynaryjnej. Lekarze tej ze lecznicy dali rabat na wykonanie sterylizacji ( 90 zł) i kastracji( 70 zł) kotów. Nie ma możliwości aby kotki i kocurki po operacji przebywały w lecznicy tak więc osoby zaangażowane w pomoc kotom przechowują je u siebie na czas do wypuszczenia ich w miejsce gdzie przebywały.

Kilka kotów zostanie przywiezionych do Warszawy na badania, leczenie. Będą przebywały w lecznicy i jeżeli znajdziemy dla nich dobre domy będą mogły być adoptowane. Mamy nadzieję, ze opiekunka stadka nie będzie robiła problemów w przeprowadzeniu akcji pomocowej. Niestety przy drugim spotkaniu nie bardzo już chciała oddawać kotki do sterylizacji nie wyjaśniając dlaczego, może obawiała się ze zrobi im ktoś krzywdę i mamy nadzieje, ze to było przyczyną a nie po prostu tzw. widzimisie. Została jednak przekonana aby dać kotki .

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile wyniosą całe koszty, które Fundacja poniesie aby pomóc kociemu stadu. Na dzień dzisiejszy mamy do zapłacenia za 14 kotek 1260 zł. Jak to bywa w takich sytuacjach , bardzo prosimy o wsparcie finansowe dla przedstawionych kotów, państwa pomoc jest bardzo, bardzo potrzebna. Przeważnie w takich sytuacjach otwierają się ludzkie serca i udaje się zebrać choć by część potrzebnych pieniędzy . Mamy ogromną nadzieję, że i tym razem tak będzie.

--------

 

Przedstawiamy zdjęcia kotek już wysterylizowanych,nie ma wszystkich ( nie zawsze udaje się zrobić zdjęcie z różnych powodów) ale widać że coś się dzieje.Koteczki wyglądają na dobrze zaopiekowane.Fakturę na 1260 zł za sterylizację kotek, Fundacja Canis opłaciła w dn.18.07.2017r.

----------------------------------------------------------

 
NIEUSTAJĄCO 50 KOTÓW POTRZEBUJE POMOCY
Przedstawiamy zdjęcia kolejnych 3 kotek, dwie zaraz po zabiegu sterylizacji i trzecia już kubraczku w domu.Będą przebywać w domu przez ok.10 dni .Potem zostaną odwiezione w miejsce bytowania.
 
Mamy pierwszą wpłatę na pomoc 50 KOTOM.Bardzo dziękujemy p.Agnieszce za wpłatę 20 zł.
 
Nieustannie prosimy o przekazanie /przesłanie wieści o 50 KOTACH i pomocy dla nich ,do znajomych,przyjaciół.
Przypominamy nr.konta 96102010260000160201022938
 
12
 
14m
 
13

 -------------------------------------------------------

Stado 50 kotów

Podziel się