Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

aukcja na rzecz zwierzątSzanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 19 października 2013 r. w Galerii Mostra, Leny Strużyńskiej w Warszawie na ul. Chocimskiej 35 m. 25 odbyła się Aukcja dzieł sztuki pod nazwą Wam dla ducha, Nam dla brzucha. Organizatorem aukcji była galeria Mostra i Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis a jej celem było uzyskanie funduszy na rzecz potrzebujących zwierząt, ich leczenie, żywienie i ratowanie "braci mniejszych", podopiecznych Fundacji.

Zaprosiliśmy gości na godzinę 17-ą, o której otworzyliśmy wystawę wszystkich podarowanych na aukcję prac polskich artystów. W ładnych wnętrzach Galerii, pośród przepięknych dzieł sztuki, w dyskretnym oświetleniu, w zapachu płonących świec z kieliszkiem wina w ręku, wędrowaliśmy oglądając, podziwiając i dyskutując o pracach, które będą licytowane.

 Na ścianach wisiały obrazy olejne na płótnie, małe i duże formy, akwarele i grafiki, kolaże, obrazy na papierze, zdjęcia, wydruki giclee i hafty na płótnie, duży wybór technik artystycznych bardzo nas cieszył. Na stolikach stały instalacje artystyczne, piękne rzeźby oraz cegiełki w postaci linorytów Małgorzaty Jaskłowskiej, "portrety pamięciowe" Krzysztoffa Skaina Maya, pięknie oprawione portrety zwierząt wykonane przez Jerzego Gila - artystę amatora oraz bardzo ciekawie oprawione zdjęcia kotów Maryli Weiss.

Przed licytacją, wieczór uświetnił występ, mini koncert Zuzy Gaińskiej z zespołu Menażeria Pani Zuzy, usłyszeliśmy kilka pięknych nastrojowych ballad. Otwarcia licytacji prac dokonała Pani Prezes Fundacji Canis, Danuta Skarbek, która przywitała wszystkich obecnych, podziękowała im za liczne przybycie i życzyła wielu wrażeń i udanych licytacji, jako okazji do nabycia cennych dzieł za okazyjną cenę, która jednocześnie wesprze podopiecznych Fundacji.

Licytację od godziny 19-ej poprowadzili aktor Sebastian Konrad oraz Jacek Gintowt. Aukcja przebiegała w bardzo miłej atmosferze, pośród fal śmiechu i humoru. Pod młotek poszły obrazy, które ofiarowali: Krystyna Brzechwa, Jakub Dominik, Bogna Gniazdowska, Leszek Jampolski, Stanisław Młodożeniec, Dominika Owczarek, Katarzyna Markiewicz, Uta Przyboś, Józef Wilkoń, Maryla Weiss, Maria Znosko, Anatol Karoń, Andrzej Popiel, Krzysztoff Skain May, artyści z zagranicy: Maria Elsner Michalska (Francja), Katarina Hård (Szwecja), Aldo Mignano (Włochy).

W czasie aukcji wylicytowano kilka prac i sprzedano kilkanaście cegiełek.

Chcielibyśmy podziękować serdecznie wszystkim Darczyńcom, którzy ofiarowali swoje prace na naszą aukcję, dziękujemy Pani Lenie Strużyńskiej za udostępnienie Galerii Mostra i za wspaniałą organizację, dziękujemy wszystkim osobom, które zakupiły prace na aukcji i zakupiły cegiełki oraz wszystkim gościom obecnym na licytacji.

Prezes Fundacji Opieki nad Zwierzętami Canis

Danuta Skarbek

 

Podziel się