Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

W przedszkolu Chatka Puchatka" w Warszawie odbył się cykl zajęć poświęcony właściwemu traktowaniu zwierząt. Podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci zebrały 400 zł, za które wybudowano ocieplaną budkę dla kotów oraz karmnik.

Przedszkolaki kochają zwierzaki! (styczeń 2004)


W niepublicznym Przedszkolu "Chatka Puchatka" w Warszawie przy ul. Brązowniczej 17, mroźny, pokryty śniegiem styczeń minął pod hasłem: "Pomóżmy bezdomnym zwierzętom".

Postanowiliśmy nawiązać współpracę z organizacją, która pomaga zwierzętom przetrwać trudny okres zimy. I tak trafiliśmy do pani Danusi Skarbek z Fundacji CANIS- kobiety o wielkim sercu, która poświęca swój czas i energię na pomoc bezdomnym zwierzętom. Otrzymaliśmy pocztówki z portretami podopiecznych fundacji, książeczki do kolorowania dla dzieci oraz cenne rady na temat potrzeb zwierząt.
W przedszkolu odbył się cykl zajęć poświęcony właściwemu traktowaniu zwierząt, odpowiedzialności i sposobach opiekowania się psem czy kotem. Dzieci śpiewały piosenki, uczyły się wierszyków, wykonywały prace plastyczne. Zorganizowaliśmy wystawkę, zachęcającą rodziców i dzieci do niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom.

Wymiernym efektem naszej akcji było: zebranie koców, ręczników, misek, oraz 40 kg suchej karmy i puszek dla zwierząt. Podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci zebrały 400 zł, za które wybudowano ocieplaną budkę dla kotów oraz karmnik - podpisane przez dzieci nazwą naszego przedszkola zostały ustawione w jednym z Azyli dla Kotów, którymi opiekuje się Fundacja CANIS.

Nasza akcja wywołała u dzieci reakcje współczucia i chęć pomagania "mniejszym braciom w potrzebie", którzy żyją w piwnicach i przy budynkach mieszkalnych - blisko nas - ludzi i często przez ludzi skrzywdzonych.
Należy wpajać dzieciom już od najmłodszych lat troskę o zwierzęta, szacunek do nich, pomaganie im- przedszkole powinno rozbudzić w dzieciach zamiłowanie do przyrody, kształtować do niej opiekuńczy stosunek, szczególnie w dużych miastach, gdzie naturalny kontakt z przyrodą jest bardzo ograniczony. Trzeba tylko szerzej otworzyć oczy i baczniej się rozejrzeć, aby dostrzec chorego czy głodnego kota, porzuconego zmarzniętego psa.
Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Fundacją CANIS będzie nadal trwała i będzie sprzyjała rozwijaniu u dzieci miłości do zwierząt, oraz kształtowała w nich takie cechy jak: odpowiedzialność, wytrwałość, wrażliwość i dobroć.

Życzymy wszystkim ludziom Fundacji CANIS, którzy podejmują codzienny trud ratowania i opiekowania się bezdomnymi zwierzętami, wielu udanych adopcji i dużo satysfakcji.

Monika Radziejewska-Bączyk

Tej wrażliwości trzeba się uczyć od dziecka- zachęcamy przedszkola i szkoły do organizowania podobnych akcji na rzecz "mniejszych braci".
Dziękujemy
Podziel się