Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

 

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

W przedszkolu Chatka Puchatka" w Warszawie odbył się cykl zajęć poświęcony właściwemu traktowaniu zwierząt. Podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci zebrały 400 zł, za które wybudowano ocieplaną budkę dla kotów oraz karmnik.

Przedszkolaki kochają zwierzaki! (styczeń 2004)


W niepublicznym Przedszkolu "Chatka Puchatka" w Warszawie przy ul. Brązowniczej 17, mroźny, pokryty śniegiem styczeń minął pod hasłem: "Pomóżmy bezdomnym zwierzętom".

Postanowiliśmy nawiązać współpracę z organizacją, która pomaga zwierzętom przetrwać trudny okres zimy. I tak trafiliśmy do pani Danusi Skarbek z Fundacji CANIS- kobiety o wielkim sercu, która poświęca swój czas i energię na pomoc bezdomnym zwierzętom. Otrzymaliśmy pocztówki z portretami podopiecznych fundacji, książeczki do kolorowania dla dzieci oraz cenne rady na temat potrzeb zwierząt.
W przedszkolu odbył się cykl zajęć poświęcony właściwemu traktowaniu zwierząt, odpowiedzialności i sposobach opiekowania się psem czy kotem. Dzieci śpiewały piosenki, uczyły się wierszyków, wykonywały prace plastyczne. Zorganizowaliśmy wystawkę, zachęcającą rodziców i dzieci do niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom.

Wymiernym efektem naszej akcji było: zebranie koców, ręczników, misek, oraz 40 kg suchej karmy i puszek dla zwierząt. Podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci zebrały 400 zł, za które wybudowano ocieplaną budkę dla kotów oraz karmnik - podpisane przez dzieci nazwą naszego przedszkola zostały ustawione w jednym z Azyli dla Kotów, którymi opiekuje się Fundacja CANIS.

Nasza akcja wywołała u dzieci reakcje współczucia i chęć pomagania "mniejszym braciom w potrzebie", którzy żyją w piwnicach i przy budynkach mieszkalnych - blisko nas - ludzi i często przez ludzi skrzywdzonych.
Należy wpajać dzieciom już od najmłodszych lat troskę o zwierzęta, szacunek do nich, pomaganie im- przedszkole powinno rozbudzić w dzieciach zamiłowanie do przyrody, kształtować do niej opiekuńczy stosunek, szczególnie w dużych miastach, gdzie naturalny kontakt z przyrodą jest bardzo ograniczony. Trzeba tylko szerzej otworzyć oczy i baczniej się rozejrzeć, aby dostrzec chorego czy głodnego kota, porzuconego zmarzniętego psa.
Mamy nadzieję, że nasza współpraca z Fundacją CANIS będzie nadal trwała i będzie sprzyjała rozwijaniu u dzieci miłości do zwierząt, oraz kształtowała w nich takie cechy jak: odpowiedzialność, wytrwałość, wrażliwość i dobroć.

Życzymy wszystkim ludziom Fundacji CANIS, którzy podejmują codzienny trud ratowania i opiekowania się bezdomnymi zwierzętami, wielu udanych adopcji i dużo satysfakcji.

Monika Radziejewska-Bączyk

Tej wrażliwości trzeba się uczyć od dziecka- zachęcamy przedszkola i szkoły do organizowania podobnych akcji na rzecz "mniejszych braci".
Dziękujemy
Podziel się

Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Więcej…

Amorka znalazła dom

Więcej…

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Więcej…

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Więcej…

Frotka znalazła dom

frotka1

Więcej…

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner