Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

 

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

W tragicznych okolicznościach zginęła pani Joanna, opiekunka 70 kotów i 11 psów, mieszkająca ok. 70 km od Warszawy. Zwierzęta zostały nagle pozbawione opiekuna i domu. Dzięki wspólnej akcji CANIS i "zwierzolubnych" 13.03 wszystkie psy i koty przewiezione zostały do kilku przyjaznych schronisk i wolontariuszy - obecnie wszystkie są zdiagnozowane, wyleczone i odkarmione - większość nadal czeka na dobrych opiekunów.


Tragedia 54 kotów i 11 psów.

W tragicznych okolicznościach zginęła pani Joanna, opiekunka 70 kotów i 11 psów, mieszkająca ok. 70 km od Warszawy. W studni znaleziono zabitego i powieszonego psa pani Joanny - prawdopodobnie próbowała ratować jego życie. Zwierzęta zostały nagle pozbawione opiekuna i domu.
Współczujemy pani Joannie i Jej Rodzinie.


Zostaliśmy zawiadomieni o tej tragedii - podjęliśmy działania, zmierzające do podjęcia akcji w celu zabezpieczenia losu zwierząt.
W ciągu kilku dni zorganizowaliśmy wyjazd - w związku z dramatyczną sytuacją zwierząt, jaką zastaliśmy na miejscu, podjęliśmy decyzję o natychmiastowym zabraniu stamtąd wszystkich zwierząt , choć nie byliśmy na to przygotowani tego dnia. Udało się, dzięki ogromnej pomocy uczestników akcji i dzięki przyjaznym schroniskom i przytuliskom oraz wolontariuszom, ulokować wszystkie koty i psy w ciepłych i bezpiecznych miejscach na tymczasowy pobyt.
Osoby, które brały udział w akcji widziały zwierzęta: zagłodzone, odwodnione chore koty i kilka psów z nużycą. Trudno pogodzić się nam ze śmiercią tylu kotów - w tym dniu znaleziono 15 zwłok, 5 kotów zostało uśpionych przez lek. weterynarii (były w stanie agonalnym).


Dlaczego to się wydarzyło? - nie wiem czy uzyskamy kiedykolwiek odpowiedź na to pytanie, choć dręczy ono nas wszystkich, bowiem stan zwierząt nie był skutkiem ostatniego tygodnia (od śmierci pani Joanny).... zatem coś złego musiało się tam dziać od jakiegoś czasu...
Dlaczego osoby takie jak pani Joanna opuszczają swoje wygodne i ciepłe mieszkania w mieście, skazując się na życie na wygnaniu w ubóstwie i samotności, w towarzystwie coraz większej gromadki zwierząt - to chyba jedyne pytanie, na które odpowiedź znamy: z miłości do zwierząt.
- Ale czy potrzeby tak wielu zwierząt można zaspokoić samą tylko miłością i wrażliwością?
- Dlaczego ci, którzy byli w kontakcie z p. Joanną nie zapobiegli na czas dramatowi zwierząt i zbliżającej się tragedii, aby zapobiec ich cierpieniom w chorobie i śmierci?
- Dlaczego nasze władze nie robią nic lub robią tak mało w sprawie bezdomnych zwierząt, zmuszając niejako osoby kochające zwierzęta do życia w złych warunkach razem ze zwierzętami bez koniecznego stałego wsparcia i pomocy oraz nadzoru?

Dzięki wspólnej akcji CANIS oraz Forum www.miau.pl uratowano: 54 koty i 11 psów.


Na nasz apel o pomoc finansową i rzeczową zareagowało bardzo wiele osób, fora internetowe i firmy. Za zebrane na ten cel na koncie CANIS pieniądze (dopisek; SONIA) zakupiliśmy:
- testy dla wszystkich kotów (białaczka)
- lekarstwa
- karmę dla kotów i psów
- żwir dla kotów.

Pomoc rzeczowa podzielona została proporcjonalnie do ilości zwierząt i skierowana do obecnych miejsc przebywania zwierząt w dniu akcji 13.03 oraz 19 i 20.03 (akcja wspólna CANIS i Forum www.miau.pl).

Psy i koty przebywają obecnie w kilku przyjaznych schroniskach i u wolontariuszy - są w trakcie diagnozowania, leczenia, odkarmiania, zdrowe psy czekają na adopcję .
Prosimy o dalsze wsparcie finansowe bezpośrednio na konta niżej wymienionych podmiotów - z dopiskiem SONIA:

Fundacja "Koci Świat", Kątne 59, 05-190 Nasielsk
Katarzyna Strzelecka - tel. 0-603-651-823"
BPH Oddz. Nasielsk 92106000760000320000956342

26 kotów

Fundacja "Św.Franciszka", Konstancin
Irena Jarosz - tel. (0-22) 754-64-95
PBK S.A. W-WA Oddz. Piaseczno, Filia Konstancin
38106000760000404830197758

17 kotów

Fundacja im. 120-lecia TOZ w Milanówku
Warszawa, ul. Pilicka 13
82102010680000180200001891
(adres schroniska: Milanówek, ul. Brwinowska 48)

7 psów ( w tym 3 duże)

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS, Warszawa
Danuta Skarbek - tel. (0-22) 833-81-30, 0-693-34-99-78
PKO BP II O/ Warszawa 08 1020 1026 0000 1402 0015 4336

3 psy i 12 kotów (czasowo u osób prywatnych i wolontariuszy)


Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom prywatnym i podmiotom, zaangażowanym w samej interencji i transporcie zwierząt, jak i wszystkim "zwierzolubom", którzy wsparli je pieniędzmi, pomocą rzeczową, transportem, własną pracą, oraz innymi formami bezinteresownej pomocy.

W tej smutnej historii budujący jest dla nas fakt, że umieliśmy razem skutecznie współdziałać dla wyższego celu, jakim było uratowanie życia zwierząt w potrzebie.

Sponsorzy - marzec 2005

Agnieszka B.
Iwona M.
Jowita M.
Julia Ewelina G.
Patrycja D.
Beata Anna P.
Mariusz Ś.
Agnieszka J.H.
Aneta C.-J.
Małgorzata P.
Iwona R.
Hanna Ewa K.
Agnieszka Ł.
Daria K.
Mateusz Z.
Agnieszka Z.
Violetta L.
Urszula K.
Joanna T.
Kamilla D.
Marta Ch.-J.
Magdalena K.-F.
Iwona C.
Beata P.
Dariusz M.
Aleksander S.
Mirosława W.
Artur B.
Piotr M.
Marchig Animal Welfare Trust
Kaja Ch.
Realizacja projektu Fundacji Opieki nad Zwierzętami CANIS "Ratunek zwierząt ze schroniska" była możliwa dzięki grantowi, otrzymanemu od Marchig Animal Welfare Trust - organizacji wspierającej inicjatywy związane z ratowaniem i opieką nad zwierzętami w potrzebie w wielu państwach świata.
Dziękujemy serdecznie Joanne Marchig i Lesowi Ward.
Podziel się

Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Więcej…

Amorka znalazła dom

Więcej…

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Więcej…

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Więcej…

Frotka znalazła dom

frotka1

Więcej…

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner