Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

 

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Roztoczyliśmy opiekę nad psami żyjącymi w jednym z miejsc w Warszawie. Zaczęło się wszystko 11 sierpnia 2007 roku, kiedy Patrol Eko Warszawskiej Straży Miejskiej przywiózł do nas osiem szczeniaków oraz suczkę Norę. Sześć szczeniaków oraz suka trafiły pod opiekę fundacji, dwa maluchy musiały wrócić na miejsce. Do tej pory zabraliśmy stamtąd w sumie 24 szczeniaki i dwa dorosłe psy; większość ma już prawdziwy dom i oddanych właścicieli. Pozostałe psy żyją dzięki naszej pomocy - cały czas leczymy, sterylizujemy, dokarmiamy, szukamy nowych właścicieli, stawiamy budy, szczepimy, czipujemy.


Niedotykalskie, samotne, łagodne

Psy, którymi się opiekujemy, znają nas dobrze, my również znamy ich charaktery. Wiemy, że choć nie są przyzwyczajone do głaskania, są bardzo łagodne. Niewiele dobrego zaznały w kontaktach z człowiekiem, więc są bardzo ostrożne, kiedy podchodzą, gdy przyjeżdżamy.
Jak każda czująca istota, i one boją się agresji i bólu, muszą więc być czujne.
Dokarmiane przez pana Tadeusza trzy razy w tygodniu od około dziesięciu lat biegną radośnie na jego spotkanie, ale i on nie może ich pogłaskać.
W bliskiej okolicy miejsca, gdzie dokarmiamy psy, znalazły prowizoryczne schronienie osoby bezdomne. Również od nich zabieramy psy, kociaki, dorosłe koty, do adopcji czy choćby do sterylizacji.
Niestety nie zawsze udaje nam się przyjść z pomocą. Nie jesteśmy w stanie zorientować się w krótkim czasie, że zwierzę choruje. W kwietniu 2008 roku opuściły nas śliczna, około dziesięciomiesięczna biała suczka Niedziela, jej młodszy braciszek Alan oraz kilkumiesięczny kotek Nomi.
W marcu 2008 roku udało nam się zabrać stamtąd żywiołowe szczeniaczki - Desdemonę, Dalmi, Labiego i Synka.

Wcześniej, w listopadzie 2007 roku ustawiliśmy dla wszystkich psów sześć ocieplanych bud.Podczas 2007 roku wysterylizowaliśmy trzy tamtejsze suki.

W najbliższym czasie zamierzamy złapać pięć suk do sterylizacji. Ze względu na brak własnego zaplecza zabieg możemy przeprowadzić jedynie w Klinice Małych Zwierząt SGGW. Ponieważ tak mało wiemy o naszych podopiecznych, każda z pacjentek przed sterylizacją musi przejść badanie krwi. Podczas pobytu w Klinice suczki zostaną też zaczipowane.

Przybliżony koszt zabiegu jednej suki wraz z jej pobytem w szpitaliku, niezbędnym po interwencji chirurgicznej, wynosi 1500 zł. Wystąpiliśmy do władz Kliniki z pisemną prośbą o rabat, jeśli zostanie nam udzielony, zamieścimy taką informację.

Jeśli chcesz pomóc, napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." mce_' + path + '\'' + prefix + ':' + addy44242 + '\'>'+addy_text44242+'<\/a>'; //--> lub zadzwoń: 0-22-833-81-30, 0-693-34-99-78.


Ocieplane budy dla psów
Psy niczyje


Suka ze szczeniakami u bezdomnego

Podziel się

Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Więcej…

Amorka znalazła dom

Więcej…

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Więcej…

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Więcej…

Frotka znalazła dom

frotka1

Więcej…

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner