Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

 

epity

 

Wypełnij bezpłatnie swój PIT

  przez internet

i przekaż 1% na OPP "CANIS",

numer KRS: 0000128172

 rozlicz pit online new button

1% podatku za 2018

jedenprocent pieskot1 1

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

wanda1CZTERY MALUSZKI CZEKAJĄ NA DOM

Być może opisany ciąg wydażeń wskazuje na to iż kociaki znajdą dobre domy-nie zostały urodzone w brudnej piwnicy,w krzakach czy też innych beznadziejnych warunkach w krórych ich życie mogło by się już zakończyć.Rónież mama kociaków znalazła szansę na dobre życie.Kocia rodzinka uniknęła poniewierki.

Historia wydazyła się w maju 2011 roku. w Legnicy.

Przypadkowe osoby idąc ulicą zobaczyły ciężarną kotkę ,chcieli wziąść ją na ręce- nie udało się ,kotka podrapała i ugryzła.Zaraz została powiadomiona o tym zdażeniu Straz Miejska.Przyjechały 4-ro osobowy patrol .Koteczka została przy pomocy pętli złapana i zawieziona do schroniska .

 

 

Jako że w schronisku w Legnicy nie prztrzymują zwierzat na obserwacje w kierunku wścieklizny,koteczka została przewieziona do lecznicy weterynaryjnej na obserwację jako bardzo agresywny kot.

Oczywiście w tej sytuacji nie mogła zostać wysterylizowana. Po dwu- dniowym pobycie w lecznicy koteczka okazała sie super uroczą miła kocią .Kiedy lekarz pdchodził do klatki koteczka równiez pochodziła i mruczała kiedy była głaskana.Maluszki urodziła 21 maja 2011roku. Tak bardzo zaufała lekarzom że bez problemów pozwalała brać kociaki do ręki patrząc jednocześnie co się dzieje z nimi dzieje - z wielką matczyną trską w oczach. Nie było mozliwym aby zostały uśpoine zaraz po urodzeniu,nikt nie był w stanie tego zrobić .Przypadek sprawił że byłam w Legnicy kiedy kociaki miały 9 dni i akurat przyszłam właśnie do tej lecznicy,czekając jeszcze ok.20 min. na jej otwarcie.

 

Dlaczego własnie do tej lecznicy- otóz właścicielem jest lek.wet.Zbigniew Garstka o którym słyszałam bardzo dużo dobrego-dużej wiedzy i bardzo dużym zaangażowaniu w leczeniu zwierząt i pomocy zwierzetom bezdomnym.Razem z żoną, która również jest lekarzem.wet-opiekowali sie kocią rodzinką .Ze względu na dobro kociaków zostały przekazane do domu tymczsowego w Jaworze koło Legnicy.Maluszki rosną zdrowo,zostały dwukrotnie odrobaczone ,mamusia również .Są urocze ,słodkie i beztroskie,nie zaznały poniewierki i unikły jakich kolwiek chorób.Pan Zbigniew Garstka znalazł dla mamusi bardzo dobry dom ,do którego pojedzie kotka po sterylizacji.Imiona kociakom nadała córka lekarzy Ola .Kociaki na zdięciach mają 40 dni.

-kotka czarno-biała nazywa się Nicole (Nikol)

-kotka bura pręgowana to Wanda
-kotkę czarną nasza córka Ola nazwała Madelaine (Madlen)
-czarny kocurek jest najbardziej spokojny i dlatego otrzymał imię Krzysztof

Kociaki były zgłosznone do Fundacji Canis  i  obiecano nam że będziemy informowani jak toczą się losy maluchw. Niestety nie było odpowiedzi na maile z pytaniami więc musieliśmy usunąć je ze strony. Miejmy nadzieję że że wszystko jest dobrze, że mają dobre , bezpieczne życie w nowych domach.

Podziel się

Aktualności

Czarek - kot po wypadku znalazł dom

czarek2018 1

Więcej…

Amorka znalazła dom

Więcej…

Dobrywet

Polecamy całodobową lecznicę weterynaryjną Dobrywet w Bobrowcu pod Piasecznem, która posiada Ośrodek Rehabilitacji zwierząt z możliwością zakwaterowania pacjenta na cały okres terapii. 

Zabiegi: 

Hydroterapia (bieżnia wodna), akupunktura, laseroterapia, sonoterapia, magnetoterapia, elektroterapia i inne.

Kontakt: tel.: 796-44-11-29

Zapraszamy. 

http://dobrywet.com/index.php/rehabilitacja

Facebook Dobry Wet

Fleksi znalazła dom

suczka Fleksi

Więcej…

Podziękowanie za Ustronalia 2018

DSCN7366 miniPodziękowanie

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS składa bardzo serdeczne podziękowanie Radzie Mieszkańców Domu Studenckiego Politechniki Warszawskiej, wolontariuszom oraz wszystkim studentom za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy: USTRONALIA 2018 - "Tam i bez powrotu", która odbyła się pod koniec maja 2018 r., w czasie której odbyła się loteria charytatywna, w wyniku której zwierzaki w naszej Fundacji otrzymały wsparcie finansowe.

Byliśmy osobiście odebrać darowiznę, z przedstawicielami Fundacji Canis były pieski Sara, Markiz, Diego i Malutek. Głaskania było co nie miara i 1.5 godziny przeminęło nie wiadomo kiedy.

Raz jeszcze Wielkie Dzięki !!!!

Więcej…

Frotka znalazła dom

frotka1

Więcej…

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis

Fundacja Opieki nad Zwierzętami CANIS działa na terenie Warszawy na rzecz bezdomnych zwierząt, głównie kotów, została założona 15 lipca 1992 r. przez Panią Danutę Skarbek.

Powstała z potrzeby niesienia pomocy niechcianym, zagubionym, wyrzucanym zwierzętom oraz w odpowiedzi na stale pogarszające się warunki ich bytowania w mieście.


Tel.: 22 833-81-30, 693-34-99-78
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grafiki rysunkowe są autorstwa Macieja Jezierskiego
Zdjęcia zwierząt wykonali: Danuta Skarbek, Ewa Gontarek, Małgorzata Jaskłowska, Mariusz Pietroń
Webdesign, grafika i administracja serwisu: Małgorzata Jaskłowska

 

sklepbaner