Aby poszukać psa kliknij  psy do adopcji

Akcje na rzecz zwierząt

Fundacja opieki nad zwierzętami Canis od wielu lat prowadzi akcje na rzecz bezdomnych zwierząt. Dzięki Państwa pomocy, wsparciu finansowemu i rzeczowemu udało nam się uratować od śmierci wiele psów i kotów, poprawić im byt, znaleźć dla wielu z nich kochających, odpowiedzialnych opiekunów.

Akcja ratowania psów i kotów trwa nadal, cały czas czekamy też na Państwa pomoc. Przeczytajcie, co robimy i dołączcie do nas - możecie wesprzeć nas finansowo, rzeczowo, przy transporcie oraz pracując społecznie. Podczas wieloletniej działalności fundacji zauważyliśmy pewną poprawę warunków życia bezdomnych psów i kotów, ale niestety zwierzęta nadal bardzo potrzebują opieki, a ich liczba nie maleje.

Czekamy na Waszą pomoc

Chcesz pomóc?

Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zadzwoń:

22-833-81-30, 693-34-99-78.

Przeczytaj, czego potrzebujemy, aby skutecznie pomagać podopiecznym

Podziel się
Czytaj więcej: Nasze potrzeby

kalendarzCanis2018

Kalendarz Fundacji Canis na 2018 rok został już wysprzedany.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy zakupiłi nasz kalendarz i w ten spsoób wsparli nasze zwierzaki.


 

 

Kalendarz Fundacji na 2018 r.

już można zamawiać !!! :) JUŻ JEST :)

Już można składać zamówienia na kalendarz na 2018 rok.

Gorąco zachęcamy do zakupu kalendarza na rok 2018, wydanego przez Fundację Opieki nad Zwierzętami Canis. Znajdą w nim Państwo zdjęcia zwierząt będących wcześniej lub aktualnie pod opieką Fundacji. Zdjęcia ilustrują poszczególne miesiące, a kilka fotografii widzą Państwo na okładce. Ostatnia strona, to odnośniki do zdjęć, opisujące losy tych zwierzaków. Część z nich od razu znalazła domy, ale wiele czeka jeszcze na swoich opiekunów, tęskniąc za okazaniem serca i ciepła. Kalendarz ma format 20 na 30 cm i bardzo praktyczne kalendarium, z miejscem na zapiski oraz spisem imienin. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza Fundacja przeznaczy na pomoc bezdomnym zwierzętom, na ratowanie im życia, leczenie i dokarmianie. Zbliża się zima, to najtrudniejszy dla nich okres, dlatego liczymy bardzo na Państwa współczucie i hojność. Może dzięki tej publikacji, uda się również znaleźć dobre domy dla choć niektórych kotów i psów. Życzymy Państwu dobrego roku, takiego, o jakim marzymy dla naszych podopiecznych.
Koszt 1-go kalendarza wynosi 25 zł
Zamówienia składamy e-mailem na adres: canis.org@gmail.com lub wkrótce przez sklepik internetowy Fundacji http://sklep.canis.org.pl/

 

 

Podziel się

wiktoria1

Idzie zima Viktoria ma krótka sierść, która nie ochroni jej przed mrozami i słotą. Bardzo, bardzo tęskni za człowiekiem.
Dzieci Viktorii znalazły domy, pomóżcie proszę znaleźć dom dla suni rozsyłając do znajomych, przyjaciół wieści o niej.

Szczeniaczki wraz z mamą zabrane zostały od typowej bezdusznej wiejskiej rodziny. Mama szczeniaczków suczka Viktoria oszczeniła się będąc uwiązaną na łańcuchu. Urodziła wiele maluszków , suczki zostały zlikwidowane jako te ułomne bo rodzą.

Szczeniaczki William i Hary już znalazły domy, a mama Viktoria cały czas czeka.

Potrzebuje spokojnego , odpowiedzialnego i kochającego człowieka, który wynagrodzi im doznane krzywdy.
 
Adopcja do budy wykluczona.
 
Podziel się
Czytaj więcej: Suczka Viktoria

Resized 20160825 155833 Mini16 letnia suczka Nana będzie miała usuwanego dużego guza. Po przeprowadzeniu badań okazało się, że ma również cysty na jajnikach, zapalenie pęcherza, echo serca ok. Także przy okazji usunięcia guza odbędzie się sterylizacja. W tym samym czasie zostanie wykastrowany jej synek, Puszek, ma 4 lata. Pieski mieszkają w budach w okolicy Otwocka, muszą być uwiązane - ale nie na łańcuchu tylko na szerokich taśmach, maja obroże. Opiekunką psiaków jest starsza kobieta, która mieszka w starym drewnianym domku i nie ma ogrodzenia z powodu braku pieniędzy. Chciała wcześniej zoperować pieski ale nie było jej stać a pomocy finansowej nie dostała. Budy psiaków są w opłakanym stanie, bardzo potrzebne są dwie BUDY OCIEPLANE na zimę. Pieski są średniej wielkości, ważą ok. 21-23 kg. Są bardzo miłe. Operowane będą w Warszawie w tym samym czasie w tej samej lecznicy, jako że rozstania bardzo źle znoszą więc będzie im raźniej.

Bardzo prosimy o rozesłanie inf. o piesakach – szacujemy, że łączny koszt z przechowaniem psiaków po operacjach wyniesie, plus badania, usg, echo serca, krew, odrobaczenie, odpchlenie. Szczepienie to kwota ok. 1800 zł.

Również budy nie muszą być nowe ale całe i ciepłe. Nana i Puszek z pewnością ogromnie się ucieszą z nowego ciepłego lokum.

Podziel się
Czytaj więcej: Pomóżmy tym psom!

50kotow 16

PIĘĆDZIESIĄT KOTÓW POTRZEBUJE POMOCY.

W jednej z mazowieckich wsi ( ok.100 km.od Warszawy) jest stado ok.pięćdziesięciu kotów. Jak to w stadzie są tam koteczki , kocurki i małe kociaki. Nie sterylizowane , nie kastrowane kilka z nich nie jest w dobrej formie. Zapewne słabe i chore nie przeżywają bo było by ich znacznie więcej.

Fundacja zajęła się sterylizacją i leczeniem. Prosimy bardzo o pomoc w tej akcji.

Niestety w tym roku wpłaty z 1% są nie wielkie , tym bardziej pomoc jest potrzebna.

Bardzo będziemy wdzięczni za udostępnienie/przesłanie tej wiadomości znajomym.

Wpłacając pieniądze na konto Fundacji Opieki nad Zwierzętami Canis 96102010260000160201022938 proszę dopisać ” 50 KOTÓW”.

Również robiąc zakupy w naszym sklepie internetowym www.sklep.canis.org.pl pomogą państwo w opłaceniu poniesionych kosztów.

Gorąco zapraszamy.

Danuta Skarbek

Będziemy na bieżąco informować o postępach w działaniu.

Kliknij poniżej "Czytaj wiecej" aby dowiedzieć się o postępach akcji.

Podziel się
Czytaj więcej: PIĘĆDZIESIĄT KOTÓW POTRZEBUJE POMOCY.

W dniu 05.03.2017 r. został przywieziony piesek, nazwany przez nas Orest, który po śmierci swojego opiekuna stał się bezdomny. Podobno błąkał się od pół roku, ale dokładnie jak długo nie wiemy. Mieszkał w szałasie z kartonów zrobionym przez osoby dokarmiające go. Mieszkał na skraju lasu przy bardzo ruchliwej drodze.

Piesek Orest został zoperowany 28.03.2017r.. Jak się okazało łapka pieska była w stanie tragicznym. Dotychczasowe koszty leczenia wynoszą 3600 zł.

Podaję nr konta Fundacji na wpłaty dla psiaka: 9610260000160201022938

Tytułem: Orest

Oczywiście każda z form będzie wykorzystana zgodna z przeznaczeniem, czyli dla Oresta.

3.04 Orest znalazł dom jednak koszty operacji oraz kontroli lekarskich ponosi Fundacja Canis, a są to koszty niemałe. Dlatego nadal prosimy o pomoc. 
Nieustannie dziękujemy wszystkim darczyńcom i wszystkim którym los psiaka nie był i nie jest obojętny.
W dalszym ciągu prosimy o wpłaty na pokrycie kosztów leczenia łapki Oresta.
Przypominamy nr.konta 9610260000160201022938

Więcej o piesku

Badania pieska (roboczo nazwanego Borysem)

Podziel się

Podziękowanie dla Darczyńców i Ofiarodawców na rzecz Fundacji Opieki nad Zwierzętami Canis. W imieniu Zarządu i Rady Fundacji Canis oraz wszystkich wolontariuszy Fundacji, pragniemy bardzo serdecznie podziękować, każdemu z naszych Darczyńców oraz Ofiarodawców, którzy zdecydowali się przekazać na realizację naszych statutowych celów - 1% ze swojego podatku za rok 2012.

Podziel się
Czytaj więcej: Podziękowania dla darczyńców 1% podatku za 2012

mini dary

 Otrzymaliśmy dary :) :) :)

W Szkole Podstawowej nr 312 im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Warszawie przeprowadzona została akcja zbierania karmy suchej, mokrej oraz zabawek dla psów i kotów będących pod opieką Fundacji Canis. Pedagodzy zachęcili uczniów do organizacji zbiórki pięknym hasłem 'Kocie sprawy i psie smutki". Dzieci zainteresowały swoich rodziców, dzięki tym wszystkim Ludziom Dobrej Woli uzbierano 103,8 kg suchej karmy, 20,3 kg mokrej, sporo zabawek, miski, kocyki, ręczniki oraz 13,1 kg ryżu niezbędnego dla zwierząt, które są na diecie. Do jednej z paczuszek z karmą dziewczynka o imieniu Gabi włożyła napisany przez siebie list oraz swój autoportret ze swoim psem Czesterem. To była niezwykle miła niespodzianka. Bardzo, bardzo gorąco dziękujemy Pedagogom, Dzieciom oraz Rodzicom za czynne uczestnictwo w tej zbiórce, za okazanie empatii, za serce. Dzięki wam wiele porzuconych, bezdomnych, nieszczęśliwych psów i kotów będzie miało przez dłuższy czas zapewnione pełne miski. Nieśmiało prosimy o rozpropagowanie tego pomysłu - może przyłączą się do akcji pozostałe klasy Waszej szkoły?! Jeszcze raz wielkie dzięki, a najedzone zwierzaki machają do Was radośnie ogonkami.

 

Podziel się
Czytaj więcej: Dostaliśmy dary ze szkoły nr 312

DSCN2436 MiniZapraszamy do mini sklepiku Fundacji Canis, który powstał w styczniu 2015 r. w Lecznicy Weterynaryjnej Felis w Warszawie, ul. Osowska 84B (dzielnica Grochów). Właściciel Lecznicy nieodpłatnie udostępnił kącik, w którym znalazły miejsce podarowane Fundacji różne przedmioty, np. biżuteria, obrazki, kubki i drobne gadżety w cenie od 5 zł do 60 zł, z których sprzedaży wszystkie pieniądze przeznaczone są na pomoc, leczenie, sterylizację i karmę dla bezdomnych psów i kotów. Produkty sprzeda Państwu lekarz weterynarii w godzinach pracy Lecznicy.

Zbliżają się Walentynki zapraszamy więc do zakupów, które z pewnością sprawią radość wielu obdarowanym osobom. Wszystkie przedmioty w mini sklepiku są pojedyncze i niepowtarzalne! 

Lecznica jest czynna w godz: od poniedziałku do piątku w godz.8.30-20.30, sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

Podziel się
Czytaj więcej: Mini Sklepik Fundacji w Lecznicy Felis na ul. Osowskiej

 

liczby

liczby3

Podziel się

dary 01 2014 3Dary dla zwierząt

W dniu 05 stycznia 2014 r. Ania Kosicka wraz z rodzicami i młodszymi braćmi przywiozła do Fundacji zebrane przez nią dary dla zwierzaków. Ania uczy się w czwartej klasie w trybie Edukacji Domowej. Ta młoda działaczka na rzecz zwierząt jest wybitnie utalentowana pod każdym względem i ma ogromne, złote serce!

W listopadzie 2013 r. samodzielnie wyszukała w internecie organizację, której podopiecznym pragnęła pomóc. Porozwieszała zrobione wcześniej własnoręcznie plakaty z apelem o dary dla zwierzaków. Rozmawiała również z właścicielami sklepów apelując o wsparcie. Oczywiście bardzo dużym wsparciem i pomocą w zbiórce zasłużyli się także rodzice Ani, bez których akcja nie byłaby możliwa.

Z przyniesionych darów zwierzaki były ogromnie zachwycone, Ania osobiście poczęstowała smakołykami psiaki Sarę i Markiza, kotki bardziej nieśmiałe niestety nie uczestniczyły bezpośrednio w przyjęciu darowizny, ale oczywiście po wyjściu darczyńców bardzo były zainteresowane pysznościami.

Bardzo serdecznie dziękujemy Ani za wytrwałość i gorące serce dla zwierzaków, także dziękujemy za pomoc i wsparcie jej rodzicom. Dzięki nim futrzaki mają wyjątkowoą frajdę ze smakowitości, których na co dzień nie dostają.

Podziel się
Czytaj więcej: Dary dla zwierząt

Podkategorie

Fundacja opieki nad zwierzętami Canis od wielu lat prowadzi działania na rzecz bezdomnych zwierząt. Dzięki tym akcjom udało się uratować wiele kotów i psów, polepszyć ich byt. Dla wielu z nich znaleźlismy troskliwych opiekunów. Ale zwierzęta nadal czekają na pomoc. Ich liczba nie maleje a potrzeby nadal są przeogromne.

Nasze działania odbywają się także dzięki pomocy, wsparciu finansowemu i rzeczowemu miłośników zwierząt. Cały czas czekamy na Państwa pomoc i wsparcie. Przeczytaj poniżej co robimy dla zwierząt.

Dołączcie do nas - możecie wesprzeć nas finansowo, rzeczowo, przy transporcie oraz pracując społecznie.

Chcesz pomóc?
Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zadzwoń: 22-833-81-30, 693-34-99-78.

Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis prowadzi akcje, które mają na celu pomoc bezdomnym zwierzętom. Wielu wspaniałych ludzi włączyło się w nasze akcje. Przez te wszystkie lata uratowaliśmy wiele zwierząt - głównie psów i kotów. Poniżej znajdziesz listę akcji na rzecz bezdomnych zwierząt, które zostały już zakończone.

Facebook

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku facebook

ziemia

darowizny dla Fundacji Canis prosimy kierować na rachunek bankowy:

96102010260000160201022938

Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę

Partnerzy

Usługi szklarskie

Pisarzewski
tel./fax 22 617 47 67
ul. Brazylijska 16
03-946 Warszawa

Safe animal 

Partnerzy


 


Lekarze

 


serce_m.gif   lek. wet. Jacek Garncarz (okulista)


serce_m.gif  lek. wet. Piotr Marciński (specjalista USG)


serce_m.gif  lek. wet. Beata Milewska-Ignacak (biorezonans)


serce_m.gif  lek. wet. Marta Bogdanowicz-Kamirska (diagnosta laboratoryjny)


serce_m.gif  treser pan Andrzej Korulczyk